Post

Co trzeba wiedzieć przy sprzedaży szkód OC?

 

 Co musisz wiedzieć o sprzedaży odszkodowań?

Każdy, kto kiedykolwiek doznał szkody, znalazł się w sytuacji, w której ubezpieczyciel zaniżył wysokość odszkodowania. Według szacunków blisko 90% towarzystw ubezpieczeniowych dopuszcza się takich praktyk. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zaakceptować wysokość odszkodowania zaproponowaną przez ubezpieczyciela. Jakie jest rozwiązanie w takim przypadku? Firmy skupujące takie szkody jak nasza to jedna z opcji, jaką mamy, aby uzyskać odpowiednią kwotę odszkodowania. Co to tak naprawdę oznacza? Czym jest sprzedaż szkód? To łatwy sposób na zakup ubezpieczenia samochodu, który jest bardzo korzystny dla osoby, która się na niego decyduje. Jednym warunkiem jest to, że szkoda musi być wypłacona zgodnie z kosztorysem. W przeciwnym razie kancelaria nie może sprzedać szkody. Na początku procesu podpisywana jest umowa cesji praw. Osoba może wykupić odszkodowanie oc, aby otrzymać gotówkę tak szybko, jak tylko chce. Kancelaria musi dalej walczyć z ubezpieczycielem, aby otrzymać pieniądze. Umowa z kancelarią jest wymagana dla poszkodowanego w celu otrzymania gotówki za szkodę. Firma ubezpieczeniowa nie będzie już pokrywać pieniędzy należnych poszkodowanemu. Ta sprawa jest przekazywana do kancelarii prawnej, która zajmuje się odszkodowaniami komunikacyjnymi.

Czy każdy rodzaj szkody może być sprzedany?

Tylko dwa rodzaje szkód mogą być sprzedane. Chodzi tu oczywiście o szkody komunikacyjne i szkody majątkowe. Nasza kancelaria nie może sprzedawać szkód w żadnych innych przypadkach. Jak przebiega sprzedaż szkody do kancelarii? Jakie są etapy sprzedaży odszkodowania? W pierwszej kolejności musimy przesłać do kancelarii zajmującej się takimi sprawami szczegółowy kosztorys szkody. Następnie firma analizuje go i szacuje, o ile została zaniżona ustawowa kwota. Sprzedający nie jest informowany przez kancelarię o zaniżeniu odszkodowania. Po dokładnej ocenie szkody, firma oferująca odkup odszkodowań składa ofertę. Jeśli jesteśmy zainteresowani, musimy podpisać umowę cesji wierzytelności. Jest to kwota, którą możemy otrzymać od kancelarii za naszą szkodę. Oferta nie jest dla nas wiążąca, ale możemy podpisać umowę, jeśli ją przyjmiemy. Umowa zostaje podpisana, a pieniądze trafiają do nas niemal natychmiast. Jest to niewątpliwie szybszy i łatwiejszy sposób na uzyskanie satysfakcjonujących nas pieniędzy za szkodę komunikacyjną lub majątkową.

Jakie są korzyści ze sprzedaży szkody kancelarii prawnej?

Sprzedaż szkody kancelarii prawnej, która się tym zajmuje, jest całkowicie legalna i bezpieczna. Możemy również szybko i bezproblemowo zakończyć sprawę, aby uzyskać należne nam pieniądze za szkodę. Co więcej, kwoty, które kancelaria oferuje za zakup naszej szkody z OC/AC są często wyższe niż te, które oferuje nasz ubezpieczyciel. Warto rozważyć sprzedaż szkody, aby zaoszczędzić czas i stres.