Post

Dlaczego kierowcy tak niechętnie godzą się na wypłatę odszkodowań?

 Większości osób wszelkie wypadki, stłuczki czy kolizje kojarzą się z dużym stresem. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy poszkodowanym był inny człowiek. Każda osoba uczestnicząca w takim zdarzeniu będzie czuła złość, strach, zdenerwowanie, dezorientację, a nawet niepokój. Następnie trzeba podjąć odpowiednie kroki, w tym zadzwonić na policję lub napisać oświadczenie z przeprosinami. Kierowcy rzadko mają świadomość, że po wypadku mogą otrzymać odszkodowanie. Kwota otrzymana od ubezpieczyciela może być znacznie wyższa. Kierowcy często nie zdają sobie sprawy z możliwości uzyskania dodatkowych wypłat i obawiają się skomplikowanych procedur oraz stresu. W praktyce zdecydowana większość odszkodowań jest redukowana. Ubezpieczyciele często stosują praktykę zaniżania odszkodowań. Gdy poinformujemy ich o wypadku, wysyłają rzeczoznawcę samochodowego, który dokonuje oględzin i oceny szkód. Następnie firma ubezpieczeniowa podejmuje decyzję o wypłacie odszkodowania.

Bardzo często zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają odszkodowanie.

Jeśli podejrzewają Państwo, że tak jest, mogą Państwo skierować sprawę do sądu. Ważne jest jednak, aby skonsultować się z profesjonalistą w celu ustalenia, jak bardzo świadczenia zostały obniżone. Warto walczyć o pełne odszkodowanie. Istnieją duże szanse na uzyskanie dwukrotnie wyższej kwoty odszkodowania. Niedoszacowane odszkodowanie za szkodę częściową lub całkowitą z tytułu odpowiedzialności sprawcy. Należy pamiętać, że zakład ubezpieczeń pokryje koszty naprawy pojazdu, biorąc pod uwagę aktualne ceny rynkowe. Jeżeli zakład ubezpieczeń nie będzie prowadził swoich działań w sposób prawidłowy, wyliczone odszkodowanie nie pokryje kosztów naprawy. Niedopłata w przypadku szkody całkowitej często związana jest z niedoszacowaniem wartości pojazdu. Ważne jest, aby zweryfikować, czy odszkodowanie zostało wypłacone w słusznej wysokości. Dostępnych jest wiele firm odszkodowawczych. Firmy te zweryfikują działania i zaproponują odkupienie odszkodowania lub dopłatę do odszkodowania oc.

Na czym polegają dopłaty do odszkodowań?

Dopłaty do odszkodowań mogą być naliczane w momencie sprzedaży szkody za kwotę określoną w umowie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba czekać na decyzję ubezpieczyciela. Kancelaria odszkodowawcza, która kupiła szkodę przejmuje wszystkie dalsze działania, a zainteresowany w ciągu kilku dni otrzymuje konkretną kwotę zgodną z umową. Nie musi się on martwić o firmę odszkodowawczą. Otrzyma ona wypłatę odszkodowania dopiero po kilku, a nawet kilkunastu miesiącach. Firma ta będzie musiała również ponieść dodatkowe koszty sądowe, nawet jeśli nie uda jej się uzyskać odszkodowania. Jest to bardzo ryzykowne przedsięwzięcie dla firm. Bezpłatna analiza kosztów Pokryte są tylko koszty naprawy, holowania i wynajmu pojazdu zastępczego. Należy zaznaczyć, że właściciele pojazdów, którzy mają niższy kosztorys naprawy, otrzymają dodatkowe odszkodowanie oraz odszkodowanie zwrotne. Pozwala to na szybkie odzyskanie pieniędzy i uniknięcie długotrwałego postępowania sądowego. Czy warto korzystać z pomocy w uzyskaniu odszkodowania? Zostało Ci przyznane odszkodowanie. To świetnie. Cieszysz się, bo można było się spodziewać, że będą trudności. Mogą Cię ciągać po sądach lub zwodzić długimi terminami na rozpatrzenie szkody. Chociaż wydajesz się szczęśliwy, jest pewien haczyk. Uważasz, że zaoferowano Ci zbyt niskie odszkodowanie. Szkoda została źle wyceniona. Uważasz, że powinieneś zapłacić dodatkową kwotę tytułem zadośćuczynienia, ale nie wiesz, czy warto. Nie wiesz, jak doliczyć dopłatę do odszkodowania, które już masz.