Post

Czym jest regres ubezpieczeniowy

Wypadki drogowe są uciążliwe, często trudne do przewidzenia, a czasami niemożliwe do uniknięcia. Prawdziwym zagrożeniem są pijani kierowcy, nawet jeśli ostrzegano ich, by nie wsiadali za kierownicę.

Jazda pod wpływem.

Czasami jest to jedno duże piwo. Innym razem jest to długa jazda po dużej imprezie. Nie ma znaczenia, ile alkoholu wypiłeś, ponieważ każdy z nich zamazuje drogę i zmniejsza koncentrację, stwarzając poważne zagrożenie dla wszystkich wokół. Wypadek spowodowany pod wpływem alkoholu może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi, w tym grzywną, czasowym zawieszeniem prawa jazdy, a nawet pozbawieniem wolności na kilka lat. Pomimo restrykcyjnego prawa, wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się na prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Używanie alkomatu na drugi dzień po imprezie nie jest dobrym pomysłem. Naszą trzeźwość można określić patrząc w lustro. Niestety, w większości przypadków jest ona mocno zaburzona. Należy liczyć się z konsekwencjami ze strony firmy ubezpieczeniowej, jeśli spowodujemy wypadek mając we krwi poziom alkoholu przekraczający dopuszczalne normy.  Ubezpieczenie OC ma za zadanie chronić kierowcę odpowiedzialnego za wypadek. Nie dotyczy to tych, którzy w chwili wypadku byli nietrzeźwi. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie z ubezpieczenia OC poszkodowanego, ale również będzie dochodził wszelkich kosztów od ewentualnego sprawcy. W sytuacji, gdy ofiara wypadku ewidentnie naruszyła prawo, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie z ubezpieczenia OC poszkodowanego. Ubezpieczyciel będzie jednak również dochodził wszelkich kosztów od sprawcy. Jest ono dostępne w każdym przypadku, gdy w wypadku uczestniczy pijany kierowca. Można ją odczytywać jako dodatkową, bardzo kosztowną karę lub - jeśli spojrzeć na nią z racjonalnej perspektywy - jako eliminację z rynku nadużyć, które powodują stały wzrost składek dla wszystkich kierowców. Za przykład niech posłuży średnia kwota 50 mln zł rocznie wypłacana przez towarzystwa ubezpieczeniowe na odszkodowania za wypadki, w których kierowca był pod wpływem alkoholu. Jazda po alkoholu o podwyższonym ryzyku Średni regres od pijanych kierowców wynosi 10 tys. zł. Kwota ta może jednak wzrosnąć, jeśli poszkodowany w wypadku lub kolizji doznał poważnych obrażeń. Kwota regresu nie jest jednak wystarczająca, aby pokryć wszystkie możliwe koszty związane z DUI. Poszkodowany może również starać się o odszkodowanie za wszelkie obrażenia ciała i straty. Sprawy te są preferowane przez sądy dla osób poszkodowanych. Ma to na celu podkreślenie, że prawo zabrania alkoholowych eskapad na drogach. Nie możemy zapominać, że osoba, która w wypadku doznała tak poważnych obrażeń, że wymaga stałej rehabilitacji, może zostać zobowiązana przez sąd do płacenia renty przez całe życie.

Jak wygląda procedura dochodzenia roszczeń?

Towarzystwa ubezpieczeniowe każdorazowo weryfikują aktywację polisy OC, a także badają okoliczności wypadku. Dowiadują się, że sprawca był pijany. Już te informacje przesądzają o tym, że ubezpieczyciel podejmie zdecydowane działania, czyli właśnie regres ubezpieczeniowy. ? Nie da się ukryć informacji o działaniach pijanych na drogach. Ubezpieczyciel korzysta ze wszystkich informacji dotyczących wypadku, w tym z informacji od policji. Regres od pijanych kierowców również nie podlega negocjacjom. Nawet jeśli sprawca odwoła się od decyzji do sądu, szanse na to, że ubezpieczyciel ją cofnie, są niewielkie. Możesz rozłożyć kwotę na raty, jeśli nie jesteś w stanie zapłacić narzuconej kwoty z powodu braku środków, ale ubezpieczyciel nie ma takiego obowiązku. Może jednak sprawić, że dług będzie podlegał egzekucji. Pijani kierowcy mogą podlegać egzekucji. Jazda po pijanemu to jazda pod wpływem alkoholu. Nie ma znaczenia, czy jest to niewielka ilość promili z kieliszka wina, czy duża dawka po długiej nocy picia. Nie ma w tej kwestii żadnej różnicy, nie ma też żadnych okoliczności łagodzących.